Site Loader

Pozycje dla nauczania początkowego

Co roku nauczyciele wraz z dyrekcją szkoły, w której są zatrudnieni, stają przed ważnym dylematem, a mianowicie – jakie podręczniki i zeszyty ćwiczeń wybrać dla nauczania wczesnoszkolnego? Jak powszechnie wiadomo, dziecko w klasach I-III bardzo intensywnie się rozwija i zdobywa umiejętności cenne na kolejnych etapach edukacyjnych, dlatego podjęcie dobrej decyzji i zamówienie właściwych podręczników wydaje się niezwykle istotną kwestią. Istotne jest to, żeby wybrać kompletną, merytoryczną i atrakcyjną pozycję, z którą będzie się wygodnie pracować przez kolejne trzy lata. Należy także zadbać o to, by koszt wydruku i dostarczenie publikacji do szkoły w całości mieścił się w kwocie dotacji oznaczonej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, ponieważ obecnie podręczniki dla najmłodszych uczniów są w pełni refundowane przez rządowy resort. Dobrym wyborem w tym kontekście jest z pewnością Nasza Szkoła podręcznik, ponieważ pozycja ta została opracowana przez ekspertów od pedagogiki pozostających w ścisłej współpracy z ministerstwem, można więc założyć, że publikacja w najwyższym stopniu spełnia wymagania określone w podstawie programowej dla pierwszego etapu edukacyjnego, czyli dla klas I-III szkoły podstawowej.

Kompletna wyprawka

Typowy zestaw dla ucznia klasy drugiej czy trzeciej składa się z co najmniej kilku do kilkunastu zeszytów przeznaczonych do korzystania przez cały rok. Nasza Szkoła podręcznik to tak naprawdę aż 9 różnych pozycji, które przynosi się do szkoły w kolejnych miesiącach, po zrealizowaniu zagadnień z poprzednich części publikacji. Nasza Szkoła podręcznik (https://www.taniaksiazka.pl/seria/operon-nasza-szkola) został podzielony na cztery części – czyli tyle, ile wyróżnia się pór roku. Dodatkowo z publikacji wydzielono część matematyczną oraz część do prowadzenia zajęć z edukacji zintegrowanej. Łatwo domyśleć się, jakie zagadnienia umieszczono w zeszycie ćwiczeń do matematyki. Pojęcie edukacji zintegrowanej może brzmieć jednak dla niektórych osób wciąż nieco zbyt obco, warto więc wyjaśnić, co dokładnie oznacza to sformułowanie. Nauczanie zintegrowanego to nic innego jak sposób prowadzenia zajęć, który zakład brak podziału na poszczególne przedmioty. Zamiast tego wiedzę z różnych dziedzin przekazuje się razem, niejako przy okazji omawiania poszczególnych tematów. Nasza Szkoła podręcznik porusza zagadnienia wchodzące w skład między innymi:

  • edukacji polonistycznej
  • edukacji artystycznej
  • edukacji technicznej
  • wychowania fizycznego
  • wychowania obywatelskiego/patriotycznego
  • nauk przyrodniczych.
Szkoła zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com

Ilona